| BeetleJuice a întrebat:

Salut de curand am achizitionat un laptop (aspire 5750g) si am la elun mouse (usb) iar dupa 1-2 saptamani nu ma se misca cursorul cand il folosec (merge sa folosesc touch pad-ul) de ce nu mai se misca cursorul cand folosec mouse-ul?

Răspuns Câştigător
| rogi28 a răspuns:

Incearca si schimba in alt port USB, dac nu merge este o posibilitate sa fie pierdut undeva vreun contac, daca cablul e in ordine si contactele la fel apoi du-te si il dea la reparatie caci in conditii de casa nu ai sa faci nimica, sau cel mai bine cumparati altul.
PUR SI SIMPLU NU AI AVUT NOROC CA EL SA ITI LUCREZE.

3 răspunsuri:
| BeetleJuice explică:

L-am schimbat intruna am incercat fiecare port USB iar de dus la garantie nu prea pot ca e adus din italiax(

| rogi28 a răspuns (pentru BeetleJuice):

Da la alte calculatoare ai incercat sa il pui. dac nici la altele nu va merge apoi ia-ti ramas bun de la el ca posibil i s-a dus ceva de pe plata mouselui

| BeetleJuice explică (pentru rogi28):

Amrezolvat-o l-am incercat si la desktop si nu mergea, am achizitionat alt mouse ieri si se pare ca mouse-ul era defect.Multumesc ca ai acordat putin timp pentru a raspunde intrebarii mele.