| Flavy1 a întrebat:

Salut de curand am cumparat un AMD Fx 6300 si am urmatoarele temperaturi:21-25 de grade idle si in full load inAIDA 64 scrie asa:CPU Temperature-52grade si CORE 1, 2, 3,4,5,6-44 GRADE.Care este temperatura normala cea de pe nuclee sau cea unde scrie CPU Temperature? Sunt aceste temperaturi normale in idle si full load cu cooler stock? Nu am facut overclcok.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Sunt temperaturi foarte ok pentru un procesor atat de fierbinte cum sunt cele de la amd.

| AndreyFsk a răspuns:

Unde scrie cpu temperature este temperatura normala. Sunt normale temperaturile, crede-ma, am avut procesor care in idle era 86° si in full trecea de 98°.

| Jipa95 a răspuns (pentru AndreyFsk):

Buna gluma ta. Daca iti depasea 98 grade nu mai puteai sa vezi temperatura deoarece ti se inchidea pc-ul.

| AndreyFsk a răspuns:

Masurat cu speedfan, probabil are el erori. happy