| Mihai212 a întrebat:

Salut.De curand am facut un radio online cu shoutCast si Sam Brodcaster.Toate bune si frumoase pana cand am trimis la un prieten adresa la care trebuia sa asculte radioul meu.Cand i-am dat site-ul si a descarcat de acolo fisierul listen.pls,a deschis cu winapp-ul si nu i se intampla nimic.Este ceva legat de ip? ..Radioul este functional, la mine merge perfect.Am incercat si cu screemer radio la fel face...Ce naiba pot sa fac. Ajutor!

Ps.Am net De la Romtelecom Click net.

2 răspunsuri:
| floryn1993 a răspuns:

Salut, pentru radio online intra aici : http://www.fastcast4u.com/ dai pe FREE 64 kbps, jos ai butonul sign up, Succes ( ip este de vina si eu am net de la romtelecom, ai ip gen : 109.102. atunci ai esesc total ) da cu fastcast4u,merge.Succes

| synguratyk a răspuns:

Conteaza foarte mult ce winap are instalat si daca a introdus corect url-ul.verifica in primul rand daca a bagat corect url-ul