| EnjoyKyd a întrebat:

De curând am început să-mi caut laptop pentru facultate pe care îl voi folosi mai mult la programare, iar în timpul liber pentru jocuri, filme, etc. Referitor la preț caut sa se încadreze între 2500-3500 de lei. Ce mi-ați putea recomanda?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Ce am gasit si recomand eu e acesta http://www.altex.ro/......b-free-dos
Doar un lucru mai trebuie la el: sa ii mai adaugi 8GB ram ca 4 sunt putini si daca esti la facultate la info sau la calculatoare o sa fie programe care necesita mai mult ram(iti zic din proprie experienta). Si iti garantez ca cu 12 ai o statie de lucru numai buna. 8 GB ram costa undeva la 150 lei.

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

La bugetul ala iti iei laptop de gameing. Daca vrei doar pentru facultate iti iei un laptop si cu 1500-2000 de lei. Important e sa aiba macar un i3 si cel putin 4gb RAM, in rest, orice e peste asta e bine venit. Daca vrei sa te si joci ceva pe el o placa video dedicata nu ar strica.