| Addy_9092 a întrebat:

Salut, de curand am instalat un windows sp2 si cand dau la vizualizare conecxiuni in retea nu imi apare "Local Area Connection" pentru a ma putea conecta la internet ce e de facut? (internet prin modem RomTelecom) Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta n-ai instalat driverul placii de retea! Acum esti la alt calculator? Poti sa instalezi pe calculatorul cu pricina un program gen Everest Ultimate Edition sau AIDA si poti identifica ce placa de retea ai sau placa de baza(daca e onboard) si descarci driver-ul de pe site-ul oficial al producatorului.

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Pai, trebuie sa ai un cd, care a venit odata cu pc-ul(cd-urile pc-ului) pe care sa fie instalata optiunea de a intra pe interne.
Eu de ex, pe un cd, am optiunea asta bagata intr-un folder numit LAN.winking cauta pe cd-urile pc-ului si vezi acolowinking
Daca nu ai cd-urile pc-ului, nu stiu ce ai putea face...

| laur12 a răspuns:

Pc-ul tau ar fi trebuit sa aiba cel putin un cd cu driverele placii de baza.Introdu-l in unitatea optica (dvd-rw, cd-rw) si instaleaza asa renumitul LAN adica placa de net. Dupa dai un restart si ai rezolvat problema! Bafta!