| Aba123 a întrebat:

Salut,de curand am instalat windows 10 pe un laptop Lenovo Ideapad 110, instalarea a fost facuta cu succes la fel si driveri-le,doar ca cateodata cand aprind laptop-ul,atunci cand se incarca sa intre in windows imi cere parola,pot intra in laptop,cred ca este un bug o problema ceva,va rog ajutati-ma,aceasta chestie nu afecteaza cu nimic doar ca este inervanta,

17 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu ai instalat bine! Tu ai tot dat : Next, Next... happy cand ajungi la setari nu dai next ci la stanga jos vei vedea ca scrie marunt parca setari personalizate sau nu mai stiu cum, pe ea tres" sa dai clic nu pe next big grin Bafta la reinstalare happy

| Aba123 explică (pentru lpavel):

Am dat pe customzie, si am facut setarile personalizate, faza ca nu intodeauna imi cere parola, doar cate o data.

| lpavel a răspuns (pentru Aba123):

N-am idee cum ai facut dar nu ar trebui sa-ti mai ceara parola daca ai facut bine! Apropo, NU lasa sa intre in modul hibernare ca pe urma iar iti cere parola... se mai poate schimba asta de la : control panel= Conturi sau la setari de alimentare...

| Aba123 explică (pentru Aba123):

Cred ca e un bug de imagine, nu este nici-o parola pusa, doar ca imi cere parola cand se incarca windows-ul.

| Aba123 explică (pentru Aba123):

Am pus un link cu o imagine.

| lpavel a răspuns (pentru Aba123):

Nu trebuie sa ai o parola ca sa-ti apara asa! Gresesti! Nu e nici un bug! Dupa cum am zis : poti vedea daca nu sunt 2 conturi pe windows... sunt mai multe lucruri la care trebuie sa te uiti sa nu-ti mai apara asa. Nu-mi amintesc toate, dar un lucru e sigur : daca ai instalat windows-ul bine si nu ai lasat niciodata sa intre in Stand by atunci NU are cum sa-ti mai apara asta!

| Aba123 explică (pentru lpavel):

In stand bay nu a intrat niciodata, iar cand am instalat windows-ul am urmat pasii de la Videotutoriale.ro

| lpavel a răspuns (pentru Aba123):

Dupa cum am zis nu stiu cum ai facut dar ceva tot nu ai facut bine... ia da-mi un link la acel video dupa care ai instalat tu windows-ul!

| lpavel a răspuns (pentru Aba123):

Si ai facut exact asa?

| Aba123 explică (pentru lpavel):

Da am urmat toti pasii exact ca in videoclip.

| lpavel a răspuns (pentru Aba123):

Atunci la tine s-a intamplat o minune! happy Nu am idee...

| gelu1970 a răspuns:

Scoate parola.

| CentyLox a răspuns:

Nu cumva ai pus contul Microsoft la log on. Daca da incearca parola aia daca nu este reinsteleaza windows-ul cu atentie de data asta ok

| Nanu_Dominik_1990 a răspuns:

1. Reinstalati Winodows

2.Creati un cont Microsoft fara sa uitati parola.

3.Cand windows 10 sa re instalat conecteazate cu contul ce la-i facut mai devreme (Microsoft)

4. Enjoy