| zZzkKk a întrebat:

Salut. De curand am oprit pe Facebook notificarile despre zilele de nastere si acum nu reusesc sa le mai activez, adica sa imi apara la iconita "notificari" acel 1 micut si rosu. Am intrat in toate setarile, toate sunt pornite si tot nu imi apar notificarile. Daca stiti cum se poate rezolva, va rog sa ma ajutati!

3 răspunsuri:
| MAIA18 a răspuns:

In profilul tau pe Facebook intra pe desen in forma de creion apoi intri pe data de nastere in dreptul unde scrie data de nastere iti apare un desen creion apesi pe creion si setezi sa iti vada doar prieteni de pe lista sau public! Mie asa imi arata pe tf! Pe pc intri pe aplicatia (despre) in profilul tau si iti setezi pe public sau prieteni!

| zZzkKk explică (pentru MAIA18):

Nu la asta ma refeream. Ma refeream la faptul ca nu mai primesc notificari despre zilele de nastere a prietenilor. Inainte cand intram pe Facebook, prima oara imi aparea notificare (acel 1 mic si rosu) si cand intram pe ea imi zicea "Astazi este ziua de nastere a lui x."

| MAIA18 a răspuns (pentru zZzkKk):

Poate ca uni din prieteni de pe lista siau modificat in setari in profil sa nu mai primeasca toti de pe lista vestea cand e ziua lui sau poate sia modificat sa vada doar din familia lui sau rudele lui!