| Robert2090 a întrebat:

Salut, de curand am updatat bios-ul la placa de baza asrock g31m-gs, totul merge bine doar ca nu mai apare logo-ul de la asrock cand porneste pc-ul, cum as putea sa fac sa il pun din nou?

Răspuns Câştigător
| Robert2090 explică:

Este posibil si ca update-ul sa nici nu contina Logo-ul.
Lasa-l fara Logo, daca merge bine, nu te incurca cu nimic daca nu apare. happy

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai descarcat update-ul de BIOS de pe site-ul fabricantului, atunci (si doar atunci) intrii in BIOS, cauti optiunea de afisare a Logo-ului, eventual (in lipsa avelei optiuni) pui ttestare rapida la pornire.

Trebuie "sapat" un pic la optiuni, iar daca nu nimeresti sa se afiseze Logo-ul, atunci pui inapoi fiecare optiune in pozitia cum a fost.

| doctorandus a răspuns (pentru Bula):

Corect, e din optiunile din CMOS, nu din firmware ca atare.

| Robert2090 explică (pentru Bula):

Da este descarcat de pe site-ul fabricantului, dar nu am gasit nici o setare despre logo.

| Robert2090 explică (pentru Robert2090):

Este posibil si ca update-ul sa nici nu contina Logo-ul.
Lasa-l fara Logo, daca merge bine, nu te incurca cu nimic daca nu apare. happy