| Albu_Andrei_1997 a întrebat:

Salut.De curand au aparut niste linii negre pe monitor si atunci am stiut ca o sa se strice, iar acum cand deschid pc-ul porneste ventilatorul pentru 3-4 secunde, iar apoi se inchide si iar porneste si tot asa pana cand sunt nevoit sa-l opresc fortat.
Acum vreau sa stiu daca problema este de la monitor.
Ps1:unitatea este curata pentru ca am curat-o de curand
Ps2:cand pornesc pc-ul monitorul nu se deschide

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Uite am avut si eu o problema asemanatoare si incearca sa schimbi din sloturile actuale adica sa ii scoti si sa ii bagi in celelalte sloturi sau sa faci schimb intre ei(stiu ca ti se pare ca nu are legatura dar de obicei asta rezolva problema).Sau daca nu se poate ca monitorul sa se fi stricat.

| sori88 a răspuns:

Ai pus pasta termoconductoare pe cpu si ai fixat bine cooleru pe el...