| Sandu3 a întrebat:

Salut.De curand mi-a instalat cineva Windows 10 eu avand anterior Windows 7. Dupa plecarea persoanei care mi-a instalat Windows-ul, la vreo doua zile am descoperit intamplator RAV Antivirus instalat pe calculatorul meu desi eu nu-i spusesem sa imi instaleze un antivirus in mod special.Stie cineva ceva de acest RAV Antivirus? Ma gandeam ca vine la pachet odata cu Windows 10 si se instaleaza automat ca alta explicatie nu am de ce apare la mine in calculator.Si nici nu stiu cat e de bun in sensul sa il las sau sa il sterg.Mentionez ca am Windows 10 Pro daca are vreo importanta asta.

12 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Windows 10 vine cu antivirus propriu ca si windows 8. Sterge Rav antivirus

| Sandu3 explică (pentru Lucian4):

Are vreun nume acest antivirus propiu de care ai amintit? Am Windows Security pe acolo.Nimic altceva.

| gabicoo a răspuns (pentru Sandu3):

Windows Defender=Windows Security!
De RAV nu am auzit!

| Sandu3 explică (pentru gabicoo):

Kasperski sau Bitdefender ma gandeam.Versiuni FREE nu prea stiu.

| gabicoo a răspuns (pentru Sandu3):

Dacă vrei ceva free pune Avast free! E cel mai bun antivirus gratuit!

| VoidEternal a răspuns (pentru Sandu3):

Nu e nevoie. Ai de gând să descarci jocuri și software de pe torenți? Daca nu, atunci nu-ți bate capul.

| Lucian4 a răspuns (pentru Sandu3):

Microsoft defender security https://www.microsoft.com/......ease-notes

| J0B0MAT a răspuns:

Eu zic să nu îl ștergi.
Omul a vrut să îți facă un bine.

| gabicoo a răspuns (pentru J0B0MAT):

RAV antivirus e ceva din categoria programelor care îți trimit alerte de securitate false ca să te facă să pui ceva plătit! Trebuie dezinstalat!

| J0B0MAT a răspuns (pentru gabicoo):

Cam asta îmi face și avastu

| VoidEternal a răspuns:

Șterge-l fara discuție. Windows defender e suficient dacă știi să te ferești cat de cat de viruși online.

| Sandu3 explică (pentru VoidEternal):

Ma gandeam la Bitdefender ca fiind o vatianta foarte buna chiar si in versiunea FREE.Cum ti se pare ideea?