| MariusCotoi9 a întrebat:

Salut, de curand mi-am cumparat un laptop.Acesta are microfonul lui care functioneaza foarte bine, dar eu mi-am cumparat si o pereche de casti cu microfon.Problema este urmatoarea.Am vazut ca laptop ul are doar o singura mufa, iar la casti is 2, stiti una pentru. casti si unul pentru microfon.Am cumparat un adaptor special pentru conectararea amandurora.Problema este ca la setarile audio imi arata doar microfonul laptopului nu si cel al castilor.
Acum ce sa fac exista vrund driver anume pentru asa ceva un program sau ceva setari, dau funda pentru cel mai bun raspuns. happy

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca nu exista o setare in Managerul Audio, care sa te lase sa schimbi microfonul incorporat cu unul extern, poti incerca optiunile de sunet in aplicatia in care vrei sa folosesti microfonul dorit (Skype permite acest lucru si poate e valabil si in jocuri).