| cosmin2899 a întrebat:

De curand mi-am cumparat un mouse cu senzor. optic, dar pe.mousepad sau chiar si pe alte suprafete merge ca naiba. Precizez ca mouseul este HP si are 1000dpi din cate scrie pe cutie (HP 3buttons). Cine stie de ce merge greu... Adica merge ce merge si dupa ramane blocat.

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Inta in "control panel" la "mause" si vezi din setarile de acolo. Poate sunt pe max sau pe min.Jongleaza putin din "speed" apoi "apply"

| alexalex27 a răspuns:

Din cate am inteles din ce spui eu presupun ca problema ar fi de la fire. La fel am si eu un mouse numai ca la mine nu mai merge de loc. Uite cand se,, blocheaza'' incearca sa misti un pic de fir acolo unde intra in laptop(daca e cu mufa USB)/Pc si sa vezi daca merge. :-)