| bogdithereal1 a întrebat:

De curând mi-am luat un calculator nou, destul de bun, cu o placa video rtx 2060 si un procesor i5 10400. Imi este frica sa-l las peste noapte in priza pentru ca nu stiu daca sursa are protectii! Pe site nu arata informatii. Cum verific daca are protectii?

Răspuns Câştigător
| LasleaIoan1972 a răspuns:

O sursa care duce rtx 2060 sigur are toata gama de protectii, nu functioneaza placa aia video cu orice sursa. deci stai linistit ca din cauza sursei nu o sa ai probleme

2 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Crezi ca conteaza daca e zi sau noapte, conteaza orele de functionare sunt fluctuatii de tensiune oricum la prize nu avem 220, asa cumperi si un ups.

| bogdithereal1 explică (pentru marinaru777):

Am inteles ca daca se ia curentul, cand vine intra un val de curent in sursa si o arde daca nu are protectii, si asta se poate intampla la noapte. nu ma pricep in domeniu chiar deloc, de asta intreb