| Aba123 a întrebat:

Salut, de curand mi-am luat un laptop Asus u35jc cu procesor i5 520m si 2 placi video una Intel hd graphis si una dedicata nividia 310m, faze e ca, cand dau sa instalez driverul la placa nivida nu se m-ai aprinde laptopul, instalez driverul tot si apoi imi apare acea chestie cu restar now or restar later, ii dau pe restart now iar cand da sa intre in laptop nu intra ramane blocat la windows startin (acel stegulet din 4 puncte), daca intru in safe mod si dezinstalez driverul, laptopul porneste normal, driverul l-am luat de pe nVIDIA si de pe site-ul oficial Asus, driverul e 100% al laptopului.De ce face chestia asta si daca are cineva vreo rezolvare.Va rog ajutati-ma dau funda!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ia driverul de la producatorul laptopului.

| Superior a răspuns:

Din ce vad nu ai driverul pe DVD, nu? Ce windows ai? Incearca sa iei driverul de aici http://www.geforce.com/drivers.

| Aba123 explică (pentru Superior):

Windows 7 ultimate 64 biti,driverul l-am luat de pe nividia si siteul ofici Asus,driverul e suta la suta a lui,doar ca imi face faza asta dupa ce il instalez.E posibil sa fie placa video stricata? tin sa mentionez ca, cand l-am primit avea driverul instalat, doar ca l-am dezinstalat eu din greseala, si acum cand dau sa il instalez, dupa ce ii dau restart nu m-ai intra in windows