| SenzorFlc a întrebat:

De doua zile când caut ceva în google chrome îmi dă totul în maghiară, efectiv totul e tradus în maghiară mai puțin unele setări din Chrome. Cele de la Gmail tot în Maghiară sunt. Iar limbile setate sunt doar română și engleză.
E ceva de la ei sau.ce trebuie să fac?

P.S. (nu stiu sigur dacă e maghiară dar așa pare)

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Jos, in dreapta, la Chrome ai setari si apoi setari de cautare. Acolo poti sa-ti alegi "Regiunea actuala" sau una din limbile existente la dispozitie. Daca lasi pe "Regiunea actuala" el trece automat in limba tarii unde te duci. Daca te duci la limba romana (Romania) va fi numai in limba romana ori unde te-ai duce.

3 răspunsuri:
| Alexandrionelu a răspuns:

Dacă ești din Harghita sau Covasna, lasă-l asa.
Dacă ești din restul tarii uite cum faci:
1. Open your Google Account. You might need to sign in.
2 Click Data & personalization.
3. Scroll down to the General preferences for the web​ panel.
4. Click Language.
5. Select Edit.
6. Choose your language from the dropdown box, and click Select.

If you understand multiple languages, select Add another language.

| GouDidodino a răspuns:

Esti ungur?

| SenzorFlc explică (pentru GouDidodino):

No