| Razvannn6 a întrebat:

De exemplu daca am un telefon cu WIFI cum ar fi Samsung S3350 pot intra pe internet cand vreau fara sa platesc nimic?

FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Daca te afli intr-o zona unde ai acces la internet wireless, gen Mc Donalds Piata Unirii.trebuie sa introduci parola acelei retele wireless(in cazul in care iti cere asa ceva, deoarece la majoritatea retelelor cere), te poti conecta fara bani.

7 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Doar in locurile unde se emite un semnal de internet Wireless. In general baruri, cafenele, mall-uri etc. Si nu te costa nimicwinking

Răspuns utilizator avertizat
| shnako a răspuns:

In Romania, daca nu e parolat, da.
In strainatate, in cele mai multe locuri trebuie sa platesti o suma de aprox 5 euro/ora.
Geo, vreau sa te vad cum spargi tu o parola de wireless.

| geo691 a răspuns:

Da poti intra gratis doar daca reteaua de wi-fi nu are parola. Daca ai acasa wi-fi obligat ca platesti adica e logic ( referinduma ca platesti aceeasi suma si pana acum). In general toate retelele sunt parolate, in schimb poti sa vb cu proprietaru retelei sa iti dea parola sau daca esti destept/desteapta spargi parola.

| Alex a răspuns:

Da, poti sa intri numai unde ai semnal.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi
http://en.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai telefon cu WIFI poti sa intri pe internet prin WIFI adica daca are cineva de la tine din bloc WIFI fara cod poti sa te conectezi la internet gratis prin reteaua lui sau mai sunt baruri, centre comerciale, hoteluri etc. care au WIFI si te poti conecta gratis la internet.

| Căpşunăăă a răspuns:

Buna.
O sa-ti explic ca sa intelegi.
De exemplu, tu stai intr-un bloc, iar vecinul tau are un router wireless.Semnalul wireless ajunge si la tine,iar telefonul tau il intercepteaza.
Tu trebuie doar sa activezi Wi-fi si sa cauti reteaua si sa te conectezi(doar daca nu are parola).
Deci da, poti sa te conectezi fara sa platesti, dar trebuie sa ai router wireless sau sa te duci intr-un loc cu conexiune Wi-fi.
Sper ca te-am ajutat.
Funda?smug