| Augustinn a întrebat:

De exemplu: o placa de baza suporta "6x Triple Channel DDR3" asta inteleg ce este, dar?: "2000(O. C.)/1800(O. C.)/1600(O. C.)/1333/1066 MHz" cum de inteles? ca poti pune de 1333MHz dar o poti o. c. pina la 2000? explicati-mi va rog. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Memoriile DDR3 au frecvente de la 1066MHz pana la 2200. Unele pot fi OC altele nu. Placa de baza ti-a dat toate frecventele pe care le suporta.

1 răspuns:
| SmileYasminutzaa a răspuns:

Da se poate
da trebuie sa gasiti la control panel si cautati ceva remove system ca sa puteti ajunge la 2000 eu asa cred daca nu am gresit. multumeschappy