| UpSideDownSix a întrebat:

Salut, de fiecare dată când deschid Google Chrome îmi dă eroarea asta: https: //imgur.com/gallery/Cje3R4l și Google Chrome nu se deschide.

De ce?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pachetul "Twin" este pentru a ajuta la rulrea unor programe din versiunile mai vechi de windows.
Twunk_16.dll insa nu face parte din acest pachet, deci si apelarea lui este suspecta.
Probabil ai instalat ceva extensie la Chrome sau un virus, care apeleaza acel fisier.
Daca "Twunk_16.dll" a fost stearsa la o devirusare anterioara, atunci se explica aparitia erorii.

Solutia este stergerea extensiilor din Chrome, dupa care dezinstalarea completa a Chrome-ului daca nu-si revine.
In final, daca doresti, poti instala din nou Chrome sau alt browser (recomand Mozilla Firefox).

| UpSideDownSix explică (pentru Bula):

Am rezolvat cu un antivirus, dar răspunsul tău era cel mai apropiat de problema mea așa că tu o să primești funda!

| Bula a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Este foarte posibil.
Estensiile cu emoji deseori introduc "virusi" in sisteme, cele de descarcare mai rar (dar posibil).
Addblock introduce doar daca nu este de la sursa, verificata.
Cum in pachetul "Twin" nu exista fisier cu denumire "Twunk_16.dll" (doar "Twunk_16.exe"), e clar ca acela a fost un fisier malware, dar a fost blocat /sters de un antivirus (poate chiar de Defender), iar cand a fost apelat, a lipsit deja.

10 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

N-ai avut cumva virusi in chrome?

| UpSideDownSix explică (pentru cfrtobias):

Ba da dar am rezolvat cu ei, vrei să vezi cam câți am avut? Am o poză.

| cfrtobias a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Poate reinstalezi chrome si e bine de ai sters virusi

| UpSideDownSix explică (pentru cfrtobias):

Am făct asta deja dar o să mai încerc o dată.

| cfrtobias a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Incearca sa dai restart inainte la pc si dupa reinstalezi poate va fi ok...

| UpSideDownSix explică (pentru cfrtobias):

Ok

| cfrtobias a răspuns:

Ai extensii noi in chrome?

| UpSideDownSix explică (pentru cfrtobias):

Aveam adblock, unu cu emoji și unu prin care pot descărca videoclipuri și filme.