| anonim_4396 a întrebat:

Salut.De ieri cand pornesc calculatorul se stinge imediat. deci apas pe buton si se stinge.cred ca e vreo problema cu butonul pentru ca sursa am schimbat-o acum 2 saptamani.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A mai patit un preten de-al meu, probabl e din vina pentru ca si din motiv ca il stingi din buton si s-a ars butonul si nu mai mere sa il aprinzi. FUNDA!?

| SasNetRomania a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai jos, esti prostlaughing CUM SA SE ARDA BUTONU HAHAH! Nu mai da-ti sfaturi bai copii daca nu sunteti in domeniu.
@Hitback
1) Posibil sa fie de la placa de baza(BIOS) dai un restart scoti bateria cea rotunda si cauti 2 pini unde scrie CMOS si bagi acolo o agrafa.
2) Poti foarte simplu sa elimini acel buton, desfaci carcasa frontala, pana dai de acele 2 fire de buton, scoti firele din buton le faci un varf micut, si cand vrei sa il aprinzi le apropii pentru 2-3 secunde si le dai drumu.
Salutare, si anunta-ma daca ai rezolvat ceva.

| Hitback a răspuns (pentru SasNetRomania):

Am fost la shourtcut mia verificat a pus si alta sursa, a incercat si cu pixul de pe placa de baza dar face un scurt nu stiu unde. trebuie sa-l bag in service cred.

| Hitback a răspuns (pentru SasNetRomania):

Daca apas ca nebunul pe buton pana la urma porneste dar apas de vreo 20-30 ori

| SasNetRomania a răspuns (pentru Hitback):

Daca era scurt nu pornea deloc sau se ardea! raman la parerea mea cu cele 2 fire.

| Hitback a răspuns (pentru SasNetRomania):

Poti sa imi dai adresa de facebook sau un telefon ceva sa iti dau mesaj cand se mai intampla ceva sau cand am nevoie. O sa desfac si o sa incerc sa rezolv.

| Hitback a răspuns (pentru Hitback):

Ce as putea sa fac altceva cu firele in afara sa scot butonul. cumva sa rezolv problema.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Hitback):

Fb: https://www.facebook.com/rzasamp desi intru rar.
ym: sas.samp
skype: sas.samp (intru si mai rar)
Daca mai ai probleme din luna decembrie te astept la mine acasa sa il rezolvam(atunci vin in tara) Salutare

| Hitback a răspuns (pentru SasNetRomania):

Daca pot am sa vin eventual sa imi zici si cat m-ar costa ca poate scap mai ieftin ca la shortcut big grin.

| Daniel2836 a răspuns:

Du-te la reparatii electronice sau du-te la cel care ti-a vandut calculatorul.