| Hollows a întrebat:

Salut, de ieri nu imi mai merge laptopul. Mai exact cand eram intr-un meci de lol a inceput deodata sa se blocheze imaginea si pierdeam din FPS, mai exact aveam 0 FPS, am incercat sa-i schimb rezolutia la una mai mica, dar in acel moment s-a blocat. Am dat restart la laptop, dar cand l-am pornit nu mai mergea, se afisa destkopul, dar nu complet (bara de jos nu era incarcata si nici nu mergea sa dau click). Eu m-am gandit ca nu mai merge windows-ul asa ca am incercat sa-l schimb (trecuse 6 luni de cand l-am instalat ultima data), dar cand am introdus USB-ul se incarca foarte greu, abia apar instrumentele de instalare si nu a mers. Se tot "blocheaza" la partea asta:
https://imgur.com/xpeVTAF
L-am lasat si 2 ore sa se incarce, dar nu merge.
Ce pot sa-i fac? Daca stie cineva, va rog frumos sa ma ajutatii.

PS:
Am un laptop Lenovo 110-15IBR
Intel pentium N3710
4GB RAM
windows 10 64biti

Răspuns Câştigător
| Vl4dootz a răspuns:

Este posibil sa fie din cauza hdd-ului. Pune windows-ul pe un alt stick si incearca din nou. Daca problema persista mergi cu el la un service.
Bafta!

| Hollows explică (pentru Vl4dootz):

Din pacate nu am de unde sa pun pe alt stick windows, speram sa-l rezolv eu, ca sa nu mai ma duc la service. O sa mai astept raspunsuri.
Multumesc pentru ajutor.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cam "doar asta" poti face; n-ai decat sa testezi hdd-ul intr-o alta unitate sa vezi cum face, hdd sentinel sau orice alt program vrei; apoi incearca alt stick, alt port usb, si o reinstalare curata; incearca sa faci cu rufus stick-ul sau cu tool-ul de la Microsoft; ori incearca sa-ti faci un dvd si sa utilizezi dvd rom-rw, sau un dvd rom-rw extern.

| Hollows explică (pentru CM7YRE):

Mda.
Se pare ca a trecut de faza din imaginea data, acum s-a oprit la "Se pregatesc fisierele pentru instalare" care este la 0% de aproape 3 ore.
Trebuie sa vad cand am drum spre un service sa vad ce spune acolo.
Multumesc pentru ajutor.