| superasu03 a întrebat:

Salut dețin un Allview P6 Pro si imi cere o parola de securitate care nu imi amintesc sa fi pus-o iar dupacea am incercat sa ii dau un Hard Reset dar cand ar trebui sa imi apara meniul de reset nu imi apare nimic decat 4 litere scrise in chineza (cand apas cu butonul de volum jos )cand apas cu butonul de volum sus imi apare Select Boot Mode si am 3 variante Recovery Fastboot si normal am incercat pe fiecare dar fara rezultat (de ex am dat pe fastboot ar trebui sa faca ceva dar tot la fel a ramas neschimbat de 6 ore. Ma ajutati va rog? Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca telefoanele Allview sunt codate in Google. Daca ai telefonul de la altineva si ii faci factory reset, adio. Asa am patit si eu cu un Allview luat din targ. I-am dat reset din motiv ca se misca greu si dupa reset imi cerea email si parola de la contul Google cu care a fost facut. Crezi ca am reusit? Nu. Nu se mai poate debloca.

| superasu03 explică (pentru anonim_4396):

Precizez ca eu sunt proprietarul Telefonului an toate actele la el

| superasu03 explică (pentru superasu03):

Dar nu ii pot da hard reset sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru superasu03):

Deci daca esti primul propietar al telefonului si l-ai cumparat nou nout, la deschiderea telefonului trebuia sa te conectezi cu un cont Google. Nu stiu de ce iti apare acele litere in chineza dar stiu ca daca vrei sa faci reset factory si reusesti, la repornire trebuie sa introduci datele din contul Google. Daca este inca in garantie te poti duce la un service.
Eu am facut schimb de telefoane cu cineva si avea destule in telefon. I-am facut reset factory fara sa stiu si apoi la deschidere imi cerea email si parola din contul google. Nu l-am stiut, am incercat cu alte email-uri mai vechi si noi si tot nu am reusit. Imi cerea exact emailul si parola care a fost blocat telefonul. Este masura de siguranta in caz defurt sau mai stiu eu ce. Asa ca ..il tin fara folos ca bibelou.

| Unufaranume a răspuns:

La.service cu el