| Moke a întrebat:

Salut de o bucata de timp de cand mi-am luat alta placa de baza firma (asrock)ca vechea s-a ars nu imi merge sunetul de loc cand ma uit in jos colt pe sunet este un x (no speakers of headphones are plugged in)si pe youtube cand dau la majoritatea videoclipurilor ma las asa vad pentru 1 sec si se blocheaza apoi da eroare pe youtube.Intrebarea mea este cum as putea sa remediez problema cu suntetul sau cu video.Toate cele bune raspuns funda :p.

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Pai ar trebui sa stii modelul exact al placii de baza, si sa le descarci de pe siteul producatorului. O alta varianta ar fi sa-ti instalezi progarmul Driver GENIUS Professional, iar acest program iti va scana tot sistemul, si iti va descarca si instala automat orice driver.

3 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Fii sigur ca ai instalat driverul placii de sunet si cel video. Pe youtube crd ca problema vine de la flash, incearca sa instalezi din nou pluginul flash.

| Moke explică (pentru laurentiu80):

DAca nu l-am instalat de unde pot sa il instalez?

| Jipa95 a răspuns (pentru Moke):

Intra pe site-ul placii de baza si daca sunetul este integrat vei gasi driverul de sunet. Bafta

| laurentiu80 a răspuns (pentru Moke):

Pai ar trebui sa stii modelul exact al placii de baza, si sa le descarci de pe siteul producatorului. O alta varianta ar fi sa-ti instalezi progarmul Driver GENIUS Professional, iar acest program iti va scana tot sistemul, si iti va descarca si instala automat orice driver.