| Coke2015 a întrebat:

De un timp am o problema la Tv. Am un Samsung Smart Tv si cand dau pe Youtube merge cateva minute si pe urma imi apare "se incarca" si nu mai merge deloc. Care ar fi problema? http://imgur.com/a/s3G0f

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai incercat o resetare a aplicatiilor, a tot sistemului, sau un upgrade la ultima versiune? Esti sigur ca nu "pica" internetul in momentul respectiv, sau ca metoda (fir sau wi-fi) nu pica, = firul sa nu fie mufat bine sau wi-fi sa aiba un protocol de securitate neacceptat de televizor, sau sa fie setat si pe 20/40mhz, sa alterneze, iar conexiunea sa-ti pice?

| Coke2015 explică (pentru CM7YRE):

L-am resetat, tot degeaba! Netul nu pica ca pe telefoane merge perfect! Merge pe Youtube 10 minute sau juma de ora si pe urma apare ''Incarcare'' si cand ma uit la stare retea imi apare un X intre modem si TV.