| catalin542000 a întrebat:

De unde as putea sa descarc un Android 10 pentru s8 plus dar sa vina cu UI2.1?

As vrea ca androidul sa fie oficial!

6 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Ui 2.1 n-a venit nici pe S10 si tu il vrei pe S8? Mai asteapta.

| Eugen80 a răspuns:

Daca nu face singur upda-te cand ii dai cautare din softul lui, atunci NU este oficial. Nici nu stii sigur daca S8 va avea acel update. Nu se stie cum se va comporta telefonul cu ver. 10.

| morfeo a răspuns:

Mai bine stai cuminte, Android 9 e excelent pentru S8, vrei sa iti strici telefonul si nu stii cum?

| CentyLox a răspuns:

NOT SAFE AT ALL
De descarcat mai ai mult si bine pana se face un custom rom ( inca nu a aparut nici pe modelele noi )
Si chiar daca ar fi asa nu poti doar sa il descarci si sa il bagi pentru ca ar fi prea simplu laughing)
Ai nevoie de Odin in primul rand si un pc functional fara probleme la USB sau la cablu. USB Debugging pe telefon activat. Unlock OEM din developer options ( iti va da reset din fabrica si Samsung Pay nu o sa mai mearga deloc )
Stiu ca trebuie sa astepti vreo o saptamana pana se deblocheaza oem-ul sa poti sa ii dai flash la TWRP din Odin. Oricum chestiile astea sunt riscante si pot sa iti blocheze telefonul permanent daca ceva nu merge bine

| catalin542000 explică (pentru CentyLox):

Crezi ca-i greu sa fac asta? Doar asa am bagat si Android 9 pe telefon ca nici ca nu a vrut sa isi dea update la Android 9 si asa ca l-am bagat eu.

| CentyLox a răspuns (pentru catalin542000):

Uneori procesul poate da fail fara motiv uneori, am patit sa dau brick unui s7 edge care inca imi era bun si azi daca nu incercam sa ii bag lineage os.