| SebiE30 a întrebat:

De unde as putea si eu sa iau Power Point gratis? Nu conteaza anul, doar sa-l pot avea ca program in calculator, chiar daca e un free trial de 14 zile. Dau funda, multumesc frumos!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti descarca si instala pe calculatorul tau "Apache Open Office" sau "Libre Office", ambele cu licenta gratuita.
Ambele contin echivalentul PowerPoint-ului din MS Office.
Fisierele create si salvate in format "pps" sau "ppt" se pot copia ca pe orice fisier pe un stick USB si se pot transporta pe un alt calculator, pentruz prezentare.

Daca alegi vreun site de creare online de prezentari, atunci si de acolo poti descarca si copia fisierul, in format "pps" sau "ppt".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.libreoffice.org/download/download/
Impress e o alternative free a lui Powerpoint. Daca vrei strict Microsoft, nu ai voie sa piratezi (si daca o faci, garantat iei miner si-ti strici procesorul), poti folosi Office Online https://office.live.com/start/PowerPoint.aspx

| SebiE30 explică (pentru anonim_4396):

Si daca folosesc online pot sa-l descarc in pc si sa-l pun pe un stick ca apoi sa-l bag in alt pc care are deja power point instalat? Sau se poate deschide doar in web

| anonim_4396 a răspuns (pentru SebiE30):

Doar pe Web. Nu uita sa descarci in format ppt, pptx ca altfel nu le poate deschide pe alt PC fara net. De asemenea, Google Slides e o alta alternativa free foarte buna si free, dar din nou: descarca in format ppt sau pptx ca sa pui pe stick.