| DOOOPX a întrebat:

Salut de unde găsesc un pachet pentru Microsoft Office 2007 in limba romana, sau trebuie să-l setez?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste "OpenOffice" sau "Libre Office", ambele existand si in limba romana si ambele sunt cu licentalibera (gratuita).

| DOOOPX explică (pentru Bula):

Ce este mai exact asta?

| Bula a răspuns (pentru DOOOPX):

Sunt pachete Office asemanatoare cu MS Office, cu deosebirea ca Word se numeste Write, Excel se numeste Calc etc.
Fiecare deschide si prelucreaza si salveaza orice document din MS Office, iar daca scrii un document nou trebuie sa-i alegi formatul dorit la "Salvare ca..." (doc, docx, xls etc.).
In plus, au mai multe posibilitati si... sunt gratis! happy