| saidkique a întrebat:

Salut, de vreo doua zile viteza mea la internet a scazut drastic prin routerul meu wireless. Nu am alt modem sau alte chestii ci doar routerul respectiv, un TP-LINK WR741N. Problema e ca daca bag firul de la stalp direct in unitate pe speedtest.net ating viteze de 80-90 Mbps pana la 120-130 in zilele bune, dar daca ma conectez prin fir LAN la router maxima este de 5-6 Mbps, dupa o resoftare. Inainte de resoftare aveam 1-2 maxim. Am verificat de cateva ori sa nu fie alte dispozitive conectate pe wireless si nu e nici unul afara de un telefon si o tableta plus ca acest router are o functie de distribuire uniforma a latimii de banda.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce fel de resoftare?

| saidkique explică (pentru K0sti):

Am vrut sa zic reset. Am rezolvat problema printr-un upgrade de firmware.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cat timp e routerul? Daca e de 1-2 ani, ar trebui sa il schimbi pentru ca toate routerele pierd semnal in timp.