| Jokers666 a întrebat:

Deci am cumparat un Samsung Galaxy a21s ce parere aveti de acest telefon merita? Ce parere aveti oare se descurca la gaming cat de cat decent sau la performanta?

Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Asta e nu ai dat multi bani pe el, bucură-te de el, credeam ca ai dat fara numar!
acum vezi si tu ce aplicatii tii deschise si are acolo un semn de baterie
daca tii apasat pe el iti apar 3 mod-uri
cand nu ai nevoie de nimic de la viata de cat de telefon apasa si tu pe Economisire masima energie
cand ai nevoie de telefon cu toate jocurile si ce mai are el pe acolo apasa pe economisire medie
si niciodata nu da pe OPTIMIZAT pentru ca se duce 50 % din baterie in 5 ore

Iubita mea a dat 2400 lei pe un telefon pe care il am eu acum tot de la Samsung tot de la EMAG
mi-l-a luat ca eu sunt cam chior nevazator nu vad scrisurile de pe integratele acelea cip-urile electronice cu scrisuri foarte mici
si eu il folosesc in loc de lupa
Iti recomand la telefonul tau o aplicatie super super folositoare
COZY MAGNIFAIER
acesta aplicatie face ca sa poti la sa lumina aprinsa cand faci poze micro macro cum vrei tu sa le spui
poti schimba luminozitatea poti mari de mult mai multe ori de cat cu aplicatiile standard
stie sa recunoasca automat scrisurile mici si sa aleaga automat cum sa le faca sa se vada cat mai bine cu putinta
poti sa pui diverse filtre sau sa treci in negativ
stie sa faca multe lucruri folositoare cand vrei sa faci poze la scrisuri pagini hartie chestii pese elecronice sau alte lucruri mici
pentru ca cu aplicatia aia de la el standard nu poti sa tii blitul aprins cat vrei tu si-o ora in timp ce faci poze fara sa s emai stinga
plus ca face singur auto focus
se focalizeaza pe lucrurile mici de 100000 de ori mai bine de cat aplicatia standard

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"merita ca l-am cumparat ce parere aveti " - l-ai luat, tu să fii sănătos

la 700 lei să n-ai mari așteptări

| sierra1 a răspuns (pentru Legion7X):

Interesant ce zici dar nu mie trebuia să-mi spui

| Legion7X a răspuns (pentru sierra1):

Https://youtu.be/7dIxYPaN6uU

La 800 lei. Tel este foarte bun. Camera 48 și 13 Mp baterie 5000. Cpu 2Ghz ce mai vrei? Dacă îl ții de dimineață până seara pe jocuri și alte prostii normal că într-o lună l-ai slăbit. Eu am a6+ 3gb ram îl am de 2 sau 3 ani 3500 baterie. 1000 lei am dat atunci de la Altex merge fișcă. Pe jocuri nu stau ca nu îmi plac.

https://www.google.com/......p-9156.php

Construcție aluminiu + sticlă. Acum am văzut că costă la Emag.

https://m.emag.ro/......DLLHCFBBM/

| Jokers666 explică (pentru Legion7X):

Ms de sfapt

| Legion7X a răspuns (pentru sierra1):

Asta e nu ai dat multi bani pe el, bucură-te de el, credeam ca ai dat fara numar!
acum vezi si tu ce aplicatii tii deschise si are acolo un semn de baterie
daca tii apasat pe el iti apar 3 mod-uri
cand nu ai nevoie de nimic de la viata de cat de telefon apasa si tu pe Economisire masima energie
cand ai nevoie de telefon cu toate jocurile si ce mai are el pe acolo apasa pe economisire medie
si niciodata nu da pe OPTIMIZAT pentru ca se duce 50 % din baterie in 5 ore

Iubita mea a dat 2400 lei pe un telefon pe care il am eu acum tot de la Samsung tot de la EMAG
mi-l-a luat ca eu sunt cam chior nevazator nu vad scrisurile de pe integratele acelea cip-urile electronice cu scrisuri foarte mici
si eu il folosesc in loc de lupa
Iti recomand la telefonul tau o aplicatie super super folositoare
COZY MAGNIFAIER
acesta aplicatie face ca sa poti la sa lumina aprinsa cand faci poze micro macro cum vrei tu sa le spui
poti schimba luminozitatea poti mari de mult mai multe ori de cat cu aplicatiile standard
stie sa recunoasca automat scrisurile mici si sa aleaga automat cum sa le faca sa se vada cat mai bine cu putinta
poti sa pui diverse filtre sau sa treci in negativ
stie sa faca multe lucruri folositoare cand vrei sa faci poze la scrisuri pagini hartie chestii pese elecronice sau alte lucruri mici
pentru ca cu aplicatia aia de la el standard nu poti sa tii blitul aprins cat vrei tu si-o ora in timp ce faci poze fara sa s emai stinga
plus ca face singur auto focus
se focalizeaza pe lucrurile mici de 100000 de ori mai bine de cat aplicatia standard

| Legion7X a răspuns:

Pentru jocuri folosește-te de pc dacă vrei mai mult.Telefonul este foarte bun. La 2Ghz CPU Bateria 5000. Tu cu jocurile alea o să slăbește telefonul. El rezistă și ține bateria dar, dacă îl suprasoliciți, normal că unii își dau cu părerea că îi o porcărie dacă îl folosește până îl ia draq continuu.
Eu am un a6+ de 3 ani baterie 3500 CPU 1.8 Ghz Cortex-A53 și mă ține bateria dar, nu stau pe jocuri, și nici nu îl folosesc pentru jocuri. După 6h de utilizare Facebook, Youtube, google, bateria mai rămâne 50% valabilă și pentru două zi. Iar dacă nu stau pe nimic și raspund doar la apeluri mă ține 3 zile sau chiar 4. Telefonul nu-i de vină, de vină este suprasolicitatea care îl slăbește.
Mă ține și cu 32% dacă nu butonez pe nimic până la următoarea zi.
Poți să dai pe tel 3300 lei baterie 5000 dacă nu ști să îl folosești și acela este o porcărie.

| Jokers666 explică (pentru Legion7X):

Ms de sfapt si felicitari ca ai scris mult!

| zilog a răspuns:

O porcărie consuma baterie in nestire

| Jokers666 explică (pentru zilog):

Da am auzit ca are bateria de 5000 de mAh si pe mine m-ar interesa performanta ca degeaba l-am mai luat acest telefon daca ii o porcarie