| capoi a întrebat:

Salut, deci am facut o comanda pe net. si sistemul de tracking spune ca a ajuns pachetul la posta romana de cam 11 zile. Unde e coletul? la posta locala nu e. Trebuie sa astept? il va trimite posta romana? sau ce trebuie sa fac

9 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Poșta Română nu înmagazinează coletele decât pentru 10 zile. Dacă nu l-ai ridicat în 10 zile îl trimite înapoi la expeditor.
În astea 11 zile nu ai primit nici un aviz de la Poștă că ai un colet să mergi să-l ridici?

| capoi explică (pentru Hammurabi):

Nu. nu am primit nimic. normal venea un aviz la posta locala. si ei imi dadeau un telefon macar. dar nu e nimic. am fost chiar azi la posta sa verific

Răspuns utilizator avertizat
| Noone09 a răspuns:

Daca ai comandat din afara perioada de asteptare e de 3-4 săptămâni stiu e mult dar ce sa faci asta-i Romania si trebuie să-l iei de la posta vamala