| Daniel_5468 a întrebat:

Salut, deci am un iPhone 4, si am o problema...

Am Router Wireless acasa, si pe iPhone merge foarte greu, dar pe PC/Laptop merge bine, descarc cu 1000-1500 kb/s...

Iar, la scoala, vecinii de clasa, au si ei Router Wireless, si prin din clasa mea, si acolo merg bine, chiar daca am doar 1 liniuta-2 la Wi Fi, si acasa cu Full langa router, merge ca naiba straight face

Routerul este acelasi, DI-524 (Dlink) dar poate e netul mai bun acolo, dar nu prea cred, mai ales ca acolo il folosesc mai multi.

Care ar putea fi problema? sad..caut de mult timp raspunsul.sad

4 răspunsuri:
| Daniel_5468 explică:

Semnal Am destul, dupa cum am zis, si de stau langa router tot asa merge...Pcu in mare parte e oprit cand sunt pe telefon

| TheRanger a răspuns:

Poate ai folosit mult timp la descarcare, atunci se strica wireless-ul si merge tot mai greu. Ai incercat sa opresti descarcatul cand intri cu iphone-ul pe net?

| sTaRrrrr a răspuns:

Poate nu ai semnal suficient

| FunKySmiLe4u a răspuns:

Si eu patesc asa ceva si inca nu stiu cum sa-l fac sa mearga. Poate am sa aflu si am sa-ti spun.