| vladturcuman a întrebat:

Salut
deci am un laptop Toshiba sattelite l750 si de cand am instalat windowsul nu mai merge biosul... nu imi mai apare incsina Toshiba. si cand inserez un cd cu windows nu imi apare "press any key to boot from cd\dvd" sau cum era aia...

Răspuns Câştigător
| Eduarrdinno a răspuns:

Poate are o eroare biosul. si mie mi s-a intamplat la HP 625 dupa ce i-am montat un ssd. dar am rezolvat problema. poate iti merge si tie. cand aprinzi laptopul apasa pe ESC si pe DELETE simultan si iti va aparea acolo bios setup dai enter si cauti la advanced, RESTORE DEFENDER MEMORY. astepti cam 2-3 minute si ii dai restart. acesti pasi sunt de obicei universali cu toate laptopurile. sper ca ti-am fost de ajutor.

| vladturcuman explică (pentru Eduarrdinno):

Am tinut f8+esc+del si mi-a bipait tare de 15 ori apoi sa restartet si merge biosul
mersi

| vladturcuman explică (pentru Eduarrdinno):

Nu imi apare sa iti dau funda?
de ce?

| Eduarrdinno a răspuns (pentru vladturcuman):

Cum crezi tu.

4 răspunsuri:
| ale28bz a răspuns:

Este valabil ce a spus Gody, dar daca nu reusesti eu iti recomand un Update de Bios de pe site-ul producatorului sau de pe alte site, ai grija insa ca e un proces,, delicat'' de asemenea important e sa nu se intrerupa procesul de Update ( sa nu ai pana de curent) asta ar strica tot