| ashta a întrebat:

deci am un Nokia c3. dupa ce scot castile din el oto imi apare indicatorul cum ca, castile sunt introduse in telefon. si nici nu se reda prin difuzor nimic... ce pot face?

1 răspuns:
| stlucian a răspuns:

Mufa Jack mama (din telefon) a ramas cu contactele blocate pe pozitia EXT. (casti). Recomand un service. Poti incerca sa lovesti usor in zona mufei cu cateva "bobarnace" dar nu e o rezolvare de durata.La introducerea castilor defectul va reaparea.In cel mai rau caz trebuie inlocuita mufa.