| RazvanB16622 a întrebat:

Deci de ceva timp unul din monitoarele mele are o tenta albastara si nu am idee ce are. Am testat monitorul, cablul, portul de la cablu si nu au nici o problema. Placa video nu cred ca are o problema pentru ca pe alte monitoare si pe cel secundar se vede perfect deci nu am nici o idee, daca stie cineva o rezolvare.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra in setarile monitorului si corecteaza echilibrul RGB.

| anonimg a răspuns:

Tenta spre albastru poate fi dată de o setare a monitorului pentru protectia ochilor.
Caută să intri prin setările monitorului.
Există și așa ceva dacă nu rezolvi problema: https://www.ergonomicsnow.com.au/......een-filter