| UserName250000 a întrebat:

Salut, deci disk-ul meu e un dezastru, nu e defect. Chiar si pe Windows 10 (aveam windows 7, la fel era disk-ul) imi consuma 100% doar cand deschid o pagina pe google chrome. Se comporta de parca as avea un Windows XP cu procesor foarte foarte slab, 256mb ram si HDD de 32GB. Ce sa fac cu disk-ul asta? De mult e asa. Nu am bani de SSD!

2 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Nu ai dat cumva update cu driver booster? eu mi-am luat pc recent si am updatat driver si mi-a incetinit pc de parca avea 1 ram nu gb

Bula
| Bula a răspuns:

Daca se consuma 100% din disk, inseamna ca este plin, partitia C: este prea mica. In acest caz trebuie marita partitia sau montat un hard disk mai incapator.

Daca se consuma 100% din resursele procesorului sau din memoria RAM, atunci sistemul trebuie upgrade-at s-au schimbat cu altul mai performant.