| Sorinlelele a întrebat:

Deci, eu am windows 10 si doresc sa il schimb in 7 (mi se pare mai bun,cel putin mie), am instalat windows, fara drivere,dar cand am vrut sa conectez laptopul la wifi nu mergea si nici prin cablu, eram pus sa bag o parola si username dar nu functionau.Si am trecut din nou la windous 10. Intrebarea mea este : cum sa fac rost de drivere pentru windous 7 si sa functioneze net-ul? happy Dau funda big grin

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca ai un laptop mai nou, posibil sa nu mai aiba drivere pentru Windows 7.
Mai ales daca vine cu procesor din ultima generatie.
Daca e putin mai vechi, gasesti pe pagina producatorului, nu altundeva.

Windows 7 NU e din toate punctele de vedere mai bun decat Windows 10.
Nu are suport nativ USB3.1, si nici Type C, nu are DX12, nu scaleaza bine pe rezolutii inalte, nu are o baza de drivere atat de mare, si lista poate continua.

Ce ma deranjeaza e interfata de la Settings, si apps-urile (pe care oricum le-am scuns/dezinstalat ce s-a putut, caci nu le folosesc).

Pentru meniul de start folosesc Startisback

In plus, telemetria a fost introdusa si in Windows 7, si multi nu stiu sau nu se complica sa-i dea disabled.

| Faranumebossulicaaaa a răspuns:

Ia un telefon si descarca 3D_p net, ia un cablu de date si conecteaza pc-u la telefon si transfera programu ala in pc si instalezidupa iti merge netu! Sper ca te-am ajutat

| Sorinlelele explică (pentru Faranumebossulicaaaa):

Probleme e ca 3D_p net are nevoie de net pe pc sa instaleze driverele, ca am incercat ceva de genu :/

| Faranumebossulicaaaa a răspuns (pentru Sorinlelele):

Da dar daca instalezi doar 3d_p net dupa iti merge netu si poti mai departe eu asa am facut

| razvanpop97 a răspuns (pentru NLS):

La mine am un calculator, fără parola si ssid, în august sau septembrie de cand nu mai mergea net de WIFI și am schimbat altul netu! Și o făcut cineva sa faca pe laptop si gata!