| DoctorOtker22 a întrebat:

Salut, deci ieri am intrat pe un joc si aveam peste 120 de fps constant fara vreun drope -frame azi intru iar pe acel joc si aveam 60-100+ de fps cu dorpe framuri, componentele ma indoiesc sa fie de vina, ce alte cauze pot fi, vreau cat mai mule exrmple.

10 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Verifica power management-ul din control panel si vezi sa fie setat pe high performance, la fel si din placa video, setarile video din joc, daca ruleaza ceva pe fundal.

| DoctorOtker22 explică (pentru bogdan324):

Cum dau la placa video high performance?

| DoctorOtker22 explică (pentru bogdan324):

Sa iti mai zic o faza, deci si ieri am intampinat drope framuri pana am selectat la power management-ul pe high performance, dupa 1 ora si ceva nu mai erau drope framuri, totul mergea perfect, dar azi cand l-am aprins si am intrat iar in acel joc au reaparut … ( m-am asigurat ca era selectat tot high performance)

| bogdan324 a răspuns (pentru DoctorOtker22):

Ce specificatii ai si despre ce joc este vorba?

| DoctorOtker22 explică (pentru bogdan324):

Despre jocul Fornite si uite aici tot PC-ul : https://www.pcgarage.ro/......x-1050-ti/

| bogdan324 a răspuns (pentru DoctorOtker22):

Baga V-sync on si spune-mi daca mai ai drop-uri.Da, stiu ca iti limiteaza fps-urile dar vreau sa aflu prima data daca mai sunt dropuri.

| DoctorOtker22 explică (pentru bogdan324):

Si din nVIDIA control panel bag vsync on? ca il am dezactivat parca

| DoctorOtker22 explică (pentru bogdan324):

Apar drope framuri si cu V-sync on.

| DoctorOtker22 explică (pentru bogdan324):

Deci ai idee care sa fie cauza?

| DoctorOtker22 explică:

A ba nu, acu intru iti dau iti scriu imd.