| adsfsf a întrebat:

Salut, deci problema mea: mai demult mi s-a stricat alimentatorul de laptop HP (mi s-a rupt cablul), si m-am dus si mi-am cumparat un alimentator universal. Azi de dimineata nu a mai mers. L-am desfacut si am vazut ca s-a topit. Ma gandeam sa iau alimentatorul vechi, sa tai din cablul celui nou si sa le unesc intr-un fel. Aveti vreo idee cum se face asta?

Răspuns Câştigător
| OnWeed a răspuns:

Depinde de unde s-a rupt cablul... oricum esti sigur ca singura problema a alimentatorului vechi e doar cablul? Daca ar fi asa, il poti prinde la loc foarte simplu si gata, o sa mearga din nou. Acum depinde ce model ai.

2 răspunsuri:
| unicka a răspuns:

Dar am si eu o intrebare la tine : cand ai cumparat un alimentator universal te-ai uitat si la alimentatorul hp original sa vezi ce specificatii electrice are? te sfatuiesc sa cauti exact specificatiile care sunt trecute pe alimentatorul laptopului ca daca iei unul cu specificatii mai mari poti praji ( la propriu ) LAPTOPUL.

| adsfsf explică:

Gata, am reusit, am creat un "hibrid" big grin.