| boss97 a întrebat:

Salut.Deci,tastatura la laptop mi-e defecta,si am pus o tastatura cu usb, o folosesc de cateva luni, dar azi cand s-o bag in usb mi-a spus asa: DISPOZITIV USB NERECUNOSCUT
UNUL DINTRE DISPOZITIVELE USB ATASATE LA ACEST COMPUTER S-A DEFECTATSI WINDOWS NU IL RECUNOASTE.
Oare ce are si cum pot rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| BogdanSVPetc a răspuns:

Eu as paria ca USB-ul e de vina(asa am patit eu), dar poate la tine e alta problema.Totusi,daca n-ai facut-o schimba priza(adica USB-ul). Pentruca USB-ul ala ar putea fi unul adaugat pe placa de baza,nu intocmai origina,si trebuie reinstalat (bagi si scoti) daca e asa. Daca nu ar putea fi tastatura,niste condensatori(asta ar figrav) care se bat,se ating,se ajuta prea mult etc; sau chiar probleme la SO(in cazul asta descarca advance system care,bifezi tot si scanezi,daca nu incerci cu un niste programe care ar putea repara USB-ul din punct de vedere soft). Daca USB-urile merg(testezi cun mouse,ceva),atunci e tastatura de vina,niste condensatori care fac interferente,o problema soft, sau probleme mai mari. Daca tastatura e buna si sistemul de operare esti sigur ca e sanatos, atunci, cheama un hacker profesionist, sau du-l la service.Bafta iti doresc! funda?

2 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Bagă în alt port usb să vezi dacă merge. Dacă nu mai merge, trebuie să-ți cumperi altă tastatură.

| Rebecca123 a răspuns:

Cumpara alta tastatura.