| nyessboyy a întrebat:

Detin de o zi un DSLR Canon 100D si am descoperit ceva... sper eu ca fiind un lucru normal.
Cand folosesc vizorul aparatului nu pot folosi focalizarea automata de pe obiectiv... acest lucru este normal? Dau funda

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da!

| vladst1 a răspuns:

Da, deoarece nu mai proceseaza imagine in timp ce te uiti tu, si normal ca nu mai focalizeaza. Dar eu unul as face focalizarea numai manul, deoarece prefer o imagine care sa fie foarte buna calitativ d.p.d.v al calitatii focalizarii. Cum detii un DSRL sper sa intelegi ce iti zic.