| AxenteIonut a întrebat:

Detin un laptop Lenovo legion y520 si o pereche de casti hama ( nu stiu ce model sunt, le-am primit cadou dar stiu doar ca costa 200 de lei ) si incepand de ieri am o problema cand conectez castile: USB device not recognized si codul erorii este 43, ieri toata ziua am cautat pe net cum sa rezolv si nimic nu a mers plus ca nu imi aparea niciun generic usb hub la device manager, ci am doar : -Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller 1.0
- Unknow USB Device (castile)
- USB Composite Device
- USB Root Hub
Tin sa precizez ca orice alt ceva gen mouse sau tastura merge, nu am incercat cu o alta pereche de casti deoarece nu am una

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

E posibil sa existe o eroare de comunicare cu acele casti.
Daca in portul usb functioneaza perfect orice altceva (mouse, tastatura, webcam, etc), atunci nu portul usb in laptop e de vine, ci e o problema de conectare la castile Hama (posibil ca mufa usb a acestora sa cedeze in timp).
Testeaza castile pe un alt dispozitiv (pc/laptop).

1 răspuns: