| DeNeCuM a întrebat:

Salut.
Detin un Laptop, mai exact un Lenovo Legion 5 cu Amd ryzen 5 si gtx 1650. Se lauda cum ca ar fi full HD. Intr-adevar, nu am nimic de comentat in marea parte a programelor, dar cand intru pe Youtube, filmuletele in 1080p se vad inca blurate putin. Numa' HD nu e, ca sa zic asa. Doar daca video-ul are calitate mai mare(urca spre 4k) incepe sa se vada intr-adevar HD. Dar la 1080p sa se vada blurat, cred ca este o problema. Drivere la zi, am verificat. O solutie ar fi bine primita, multumesc!

1 răspuns:
| kb9 a răspuns:

Problema e la clip, n-are cum sa se vada bine un program si in altul, nu. Poate sa fie de ex. un clip 720p pe care owner-ul l-a scalat pana la 4k, clar clipul o sa aiba o vizibilitate mai buna doar daca e redat in imaginea scalata in 4k. Si nu conteaza doar rezolutia, conteaza culorile, camera cu care este filmat clipul, incearca clipul asta si spune-mi daca nu mai e asa blurat la 1080p https://www.youtube.com/watch?v=egSvdEJZRBk. Sau poate ai tu o problema oftalmologica si nu vezi clar imaginile miscatoare...ce sa zic, succes in rezolvarea problemei!