| AxenteIonut a întrebat:

Detin un Lenovo legion y520 cu un ssd Samsung evo 970 250gb, am lasat laptopul pornit ca imi descarce niste seriale, dar am uitat sa bag incarcatorul in priza si cand am ajuns acasa, laptop-ul era pornit si un ecran albastru pe care scrie Choose an option si sub am mai multe optiuni, am incercat sa il bootez inapoi pe ssd dar nu merge si dupa am incercat sa ii dau format si imi zice There was a problem ressetin your PC si dupa scrie No changes were made, stie cineva cum as putea sa rezolv?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Butează de pe altceva (disc live LINUX de pildă) și verifică SSD-ul.
După ce vei avea concluzia acelui test vei ști ce e de făcut.

| AxenteIonut explică (pentru mihai69):

La asta m-am gandit si eu dar pana luni nu am de unde sa fac rost, nu exista vreo solutie fara sa bootez de pe altceva?

| mihai69 a răspuns (pentru AxenteIonut):

Pune-l în alt PC, ca disc secundar.