| MoTaReLa a întrebat:

Detin un PC pe care as vrea sa-l vand dar nu stiu la cat pot sa-i estimez valoarea. El continetonguerocesor Intel Haswell Refresh, Core i3 4160 3. 6GHz box, Placa video Asus GeForce GT 730, 730-2GD3, 2GB DDR3, 128bit, Placa de baza Asus h 81m-k, 6gb ram ddr3. Astept parerile voastre. Multumesc!

6 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Orientativ:
- pe orice ai garantie: maxim 70% din pretul de nou, depinzand de cat de multa garantie mai ai;
- pe orice nu ai garantie dar nu este depasit tehnic: maxim 50% din pretul de nou;
- pe orice nu ai garantie si este depasit tehnic: maxim 30% din pretul de nou.

Asa faci pretul de pornire, daca nu ai clienti scazi treptat pretul pana se intalneste cererea (cat vrei tu) cu oferta (cat e dispus cineva sa-ti dea).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În ce stare e?

| MoTaReLa explică (pentru anonim_4396):

Perfecta. Nu are absolut nicio problema. Vreau sa l vand doar pentru ca vreau sa cumpar unul mai de 2k18. Eu am dat 18 pe el fiind redus de la 20.

| Arthiom a răspuns:

500-800lei.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

5-6 mil depinde

| mybella a răspuns:

Maxim 1.500 lei sau 1.000 lei!