| DieterBortscher a întrebat:

Detin urmatoarele componente principale din PC, despre care vreau sa vorbim:
-Placa video Sapphire Radeon RX580 Nitro+ 4gb
-Procesor i5 3470

Temperaturile in urmatoarele jocuri sunt:
Warframe: GPU 67-71, CPU 45-50
Forza Horizon 4: GPU 55-60, CPU 45-50
CSGO: GPU 60-65, CPU 45-50
The Forest: GPU 68-73, CPU 50-55
GTA V: GPU 63-67, CPU 48-53

Intrebarile mele sunt:
-Sunt temperaturi bune?
-De ce intr-un joc care cere foarte mult (Forza Horizon 4) placa video sta intre 55-60 grade, si intr-un joc care nu cere atat (Warframe/The Forest) temperaturile urc.
De ce?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai breh calm, temperaturile sunt foarte bune. Depinde si cum sunt optimizate jocurile alea, ce rezolutii/setari folosesti, mai multe chestii.

3 răspunsuri:
| TheLightWolfKK a răspuns:

Sunt destul de normale la procesor, fiind vechi. Dar la placa video, fiind RX580, o placa de top acum 2 ani nu prea. Daca joci totul max se cam intelege.

| DieterBortscher explică (pentru TheLightWolfKK):

Joc cu setarile toate pe ultra full tot ce se poate. Am dat rezolutia la 800-600 si a coborat temperatura la 40 laughing