| DenisDulubei a întrebat:

Din greseala am varsat putin (foarte putin ) spirt medicinal pe tastatura unui laptop Dell (inspiron 5567). Pe moment nu a avut absolut nimic, dar in dimineata asta am incercat sa il pornesc si nu a mai mers (nu da semne de viata). Laptopul este inca in garantie, insa nu stiu daca garantia acopera asemenea probleme, in plus un prieten a datlaptopul in garantie si l-a primit inapoi mai defect ca la inceput. Sa incerc sa il dau in garantie? Sa il duc la un service? Daca da, cam cat ar costa remedierea problemei? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Doar daca e specificat ca tastatura e waterproof, atunci poti folosi garantia, in rest...

| Nemessys a răspuns:

Eu acum 3-4 ani am avut un laptop care ma jucam pe el si de nervi am dat asa tare cu pumnul in el ca mi-am stricat hard-ul (gamer adevarat... ) Cand l-am dus la aia ca sa-l trimita in garantie, cred ca maxim o intrebat ce are. (cred). In rest nu o intrebat mai nimic. Le-am zis ca vreau sa-l duc in garantie, ok. Si aparent cand a venit l-am primit cu un nou hard. Deci. nu stiu cum o sa fie la tine, depinde si de firma (laptop-ul era de la Acer ). Dar mie mi-a reparat o paguba facuta de mine nu care a aparut,, din senin". Merita incercat. Mai bagi si tu o minciuna pe acolo si te scoti. Sunt foarte slabe sansele sa ti-l returneze exact asa cum l-ai dat si sa-ti spuna,, nu-ti reparam nimic, tu l-ai stricat, ai varsat ceva lichid in el, bafta!".