| streethunter a întrebat:

Salut din nou.Am un laptop HP 15, iar cand intru in task manager apare la cpu usage 70 80 dar imediat se reduce la 10 15 20..asa face mereu cand accesez task, dar daca las taskul asa nu creste deloc la 70. e vreo problema sau este normal?

Răspuns Câştigător
| ghostlabbrador77 a răspuns:

Este normal, cu cat ruleaza mai multe programe cpu usage creste iar cand pornesti task-ul e normal sa nu mai fie asa de solicitat ( asa se intampla la toate calculatoarele) cat ai task-ul pornit, da-i sa downloadeze ceva si ai sa vezi ca ii creste cpu usage. Sper ca am fost de ajutor. happy

2 răspunsuri:
| Alinas132 a răspuns:

Este normal la orice calculator sa faca asa, pentru ca daca deschizi orice folder, program etc, calculatorul proceseaza informatiile, iar cand a terminat de procesat, revine la normal.

| XBlackShadowX a răspuns:

Pff. astia raspund inaintea mea laughing