| dariusw0w a întrebat:

Salut, doar ce am instlat un router si nu merge sa intru pe site ul acela 192.168.0.1 pentru a face configurarile, cum pot rezolva si eu? cand intru pe telefon si caut retea, imi arata reteaua dar cand dau sa se conecteze nu se conecteaza, ce are, banuiesc ca trebuie facute setarile acelea de pe acel site, dar nu merge sa il deschid, cum rezolv? stima

2 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Sa inteleg ca ai D-Link.

Intra pe 192.168.0.1 si baga user admin si pass lasi liber.

Daca nu apar casutele pentru login si apar cele pentru dinamik ip/static/ppoe.

Start-run-cmd-ipconfig/all si scrii physical adress la dinamik ip. Dupa dai connect. Apare un fel de lista si acolo pui ce nume vrei la router si ce parola vrei.

Alegi mod de securitate Wpa2 si gata

| D3letrix a răspuns:

Ai pe spatele router-ului niste detalii.Site si un login details. Uite-te mai bine si vezi daca merge.