| ro74florin a întrebat:

Salut
doresc sa cumpăr un generator de curent (power kraft 7500w)
are 3 ieșiri de 220v si una de 380v
știe cineva cat scoate dintr-o ieșire(priza) de 220v:
7500w sau 2500w(adică se împarte puterea maxima la 3)

8 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Trebuie sa te uiti pe specificatii. cel mai probabil e mai putin de total / 3.
uita-te cati amperi scoate maxim per iesire.

| Ironwin a răspuns:

In cel mai fericit caz scoate 2500W pe o iesire, sa nu te astepti sa scoata in total 7500W, este o chinezarie ieftina de 100$ in China, sper sa nu dai prea mult pe el. Daca iti cere peste 1000 de lei, eu iti recomand sa cumperi altceva sau incearca sa il testezi in sarcina pe doua iesiri cu incarcare de 2000w pw iesire. Daca duce 4ooow nu mai sta pe ganduri, este foarte bun, dar eu ma indoiesc. Compara pretul cu cele existente pe piata, pentru 7500w trebuie sa fie peste 3000 de lei, daca iti cere jumate sau mai putin este clar ca nu este ce scrie pe eticheta. Succes.

| ro74florin explică (pentru Ironwin):

Produsul e nou
nefolosit
nu are ulei in motor
deci o ieșirepoatet fi maxim de 2500w(3x2500) daca el are 7500w

| ro74florin explică (pentru Ironwin):

Ma interesează sa duca un hidrofor
o pompa de recirculare
... daca mai duce si vreo 2-3 becuri eco...e de best pentru mine

| Ironwin a răspuns (pentru ro74florin):

Nu, reciteste ce am postat inainte.

| Ironwin a răspuns (pentru ro74florin):

Cat vrea pe el? Ce putere are hidroforul si pompa de recirculare?

| ro74florin explică (pentru Ironwin):

Hidroforul 850w
pompă recirculare 200w

| Ironwin a răspuns (pentru ro74florin):

Pai pentru 1000 de wati ar trebui sa ajunga. Totusi uite aici unul bun cu garantie siu care sigur iti duce ce ai tu : https://www.emag.ro/......D9YG8KBBM/
asta numai asa sa nu dai mai mult.