| ZoLd a întrebat:

Salut, Doresc sa cumpar un laptop la aprox 2000 lei,
O sa il folosesc mare parte pe Facebook, Youtube.
Dar si pentru jocuri ca GTA 5 si CS:GO
Doresc sa il cumpar de black friday si v-asi ruga sa imi spuneti un laptop care sa se incadreze in pretul aceste de acea zi cu reduceri.
Nu vreau sa imi da-ti exeple cu i3 sau procesoare ultra low power.
Multumesc anticipat!
Funda

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Salut,
Revin-o cu un nou post de Black Friday, ca sa-ti putem recomanda atunci ceva bun care este la reducere (black friday este pe 25 sau 18 noiembrie)

Eventual ma poti gasi pe http://maxim-tech.com, imi poti lasa un mesaj pe blog sau chiar pe pg de Facebook a blogului ca sa te pot ajuta atunci sa-ti cumperi cel mai bun laptop.

7 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Laptop la 2000 lei pe care sa mearga gtv 5 nu exista, poate second hand. Sau daca gasesti unul nou sa iti mearga pe ultra-low in 20fps. Laptopurile nu sunt de gaming, mai ales cele ieftine. Daca vrei jocuri iti faci o configuratie. Iar de black friday nu sunt asa reduceri spectaculoase. Totusi daca vrei laptop sub 2000 lei ai asta:http://www.emag.ro/......R6R13BBM/. Dar o configuratie bate laptopul asta.

| ZoLd explică (pentru Mihai1810):

Http://www.emag.ro/......DXKX7YBBM/
anul trecut a fost la 1.899 le. Auzi la el 20 fps :))) vere daca esti depasit de situatie nu te baga. Nu se vede clar in intrebare ca nu vreau procesoare U

| Mihai1810 a răspuns (pentru ZoLd):

Nu va mai fi la 2000 lei nici in 2020. Am laptop si stiu ce inseamna. Pt un laptop pe care sa iti mearga jocurile decent trebuie sa dai peste 4000 lei. Alea la 2000 sunt niste pocnitori bune pentru office si filme. Cu 3000 lei iti faci o configuratie care spala pe jos cu pocnitoarea indicata de tine. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2097046/ De 100 de ori mai bun ca panarama aia de laptop.

| RaduTN a răspuns (pentru Mihai1810):

Da, dar omul poate chiar are nevoie de laptop.

| Mihai1810 a răspuns (pentru RaduTN):

Daca are nevoie de laptop nu cere pentru jocuri.

| Mihai1810 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2096814/ face praf la orice ora laptopul ala.

| Juviia a răspuns:

Mai strange cativa banuti, sa iti iei si you un GeForce GTX, ca altfel GiTiEi nu iti va merge.