| SkyLeKhoas1998 a întrebat:

doresc sa fac o comanda online de pe site-ul okaz**. Am completat tot si am selectat Servicii cureriat, curier Posta Romana si imi apare modalitate de plata si la plata cu cardul scrie *Valabila pentru livrarea prin curieri și Poștă."
Dar imi este frica sa nu cumva sa trebuiasca sa platesc cu cardul. Mai sunt 2 modalitati acolo : Avans si "La sosirea curierului(ramburs).
Eu sunt cu optiunea placa cu cardul deoarece sustine ca e si pentru posta. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Yellow94 a răspuns:

Pai sunt doua modalitati prin care poti plati ( le stii deja doar ca vreau sa stabilim asta ) Ramburs si cu cardul, cum depinde cu ce accepta vanzatoru. Daca exista optiunea pentru plata ramburs atunci pe aceea s-o bifezi, vei da bani doar dupa ce ai ridicat produsu. Un sfat e sa nu platesti cu cardul nici o data, stiu cateva persoane care au platit cu cardul si si-au luat teapa ca nu le-a trimis nimic. Deci doar cu metoda ramburs sa ei.

| SkyLeKhoas1998 explică (pentru Yellow94):

Multumesc mult! Iar la faza cu cardul nici eu nu sunt de acordwinking

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa platesti si cu cardul fara probleme, trabnzactiile sunt intermediate de okazii asa ca nu se joaca nimeni cu cardul tau